Απονομή Πιστοποιητικών Γλωσσομάθειας Αγγλικής Γλώσσας για το σχολικό έτος 2016 – 17

Tην Κυριακή 26 Νοέμβριου, στον αίθριο χώρο των Εκπαιδευτήριων Μπουγά πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη απονομή πιστοποιητικών γλωσσομάθειας Αγγλικής γλώσσας στα επίπεδα Pre-A1  έως  C2 και  IELTS  για το σχολικό έτος 2016-2017.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την ανάγνωση της επιστολής της κυρίας  Αγγελικής Αναγνωστοπούλου Σχολική Σύμβουλο  Αγγλικής Μεσσηνίας – Λακωνίας ,Υπεύθυνη Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Γυμνασίου Εκπαιδευτηρίων Μπουγά , από την διευθύντρια του Γυμνασίου κυρία Μαρία Κολλάτου με θέμα την Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών .

Για άλλη μια χρονιά ο κύριος Stephen Taylor, εκπαιδευτικός σύμβουλος του πανεπιστήμιου  Cambridge, μας τίμησε με την παρουσία του και με ευχάριστο τρόπο μας παρουσίασε την εξέλιξη των ονομάτων του εξεταστικού φορέα Cambridge μέσα στο χρόνο.

Επίσης μας έκανε την τιμή να παραβρίσκεται ο κύριος Πάνος Γιαννακόπουλος, εκπρόσωπος της HBU- British Hellenic Union ,του φορέα που διοργανώνει τις εξετάσεις  Cambridge στο σχολείο μας.

Ακολούθησε η  απονομή πιστοποιητικών παρακολούθησης Summer Course  από το πανεπιστήμιο  Oxford Brooks University, στα παιδιά που ταξίδεψαν το καλοκαίρι στην Αγγλία.

Παιδιά του Δημοτικού ζωντάνεψαν το παραμύθι  «η Κοκκινοσκουφίτσα» και μας  το αφηγήθηκαν σε 5 γλώσσες Ελληνικά, Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά και Ιταλικά.  Τη δραματοποίηση πλαισίωσε  η  ομάδα ρυθμικής .

Στη συνέχεια απονεμήθηκαν τα  πιστοποιητικά γλωσσομάθειας Αγγλικής γλώσσας.

Η βραδιά έκλεισε με τραγούδι των παιδιών της χορωδίας των τάξεων Ε’, Στ’, και Α’ γυμνάσιου .

Συγχαρητήρια παιδιά!

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-17

STARTERS

  1. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
  2. ΑΡΓΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΕΦΡΑΙΜ
  3. ΚΑΡΕΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  4. ΚΑΡΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΥΦΡΑΙΜΙΑ
  5. ΚΟΝΤΑΝΤ ΝΑΘΑΝΑΗΛ
  6. ΚΩΣΤΟΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  7. ΚΟΥΜΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  8. ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
  9. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
  10. ΜΗΤΣΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  11. ΜΗΤΣΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  12. ΜΠΕΧΑΡΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ
  13. ΠΟΝΤΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
  14. ΡΕΚΛΕΙΤΗ ΜΑΡΘΑ
  15. ΣΟΛΔΑΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
  16. ΣΤΑΜΠΟΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  17. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

MOVERS

  1. ΒΛΑΧΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
  2. ΒΟΡΒΙΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  3. ΒΟΡΒΙΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  4. ΕΛΠΙΔΗ ΜΑΡΙΑ
  5. ΖΕΡΒΑ ΛΥΔΙΑ
  6. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ
  7. ΚΑΡΤΣΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  8. ΚΟΡΟΜΗΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
  9. ΚΟΥΓΚΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ
  10. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΜΑΡΙΛΙΝΑ
  11. ΚΩΣΤΟΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  12. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
  13. ΜΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
  14. ΜΑΡΓΕΛΗ ΗΛΙΑ
  15. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
  16. ΠΑΡΘΕΝΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  17. ΠΟΝΤΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ
  18. ΣΚΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ
  19. ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  20. ΣΤΑΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΗΛΙΑΝΑ
  21. ΤΖΙΚΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  22. ΤΣΑΛΤΑ ΞΕΝΙΑ
  23. ΧΡΟΝΕΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

FLYERS-Α2

  1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  2. ΒΑΒΑΡΟΥΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  3. ΓΚΑΡΣΙΑ ΜΑΡΚ ΤΖΩΝ
  4. ΔΗΜΗΤΡΕΑ ΗΛΕΚΤΡΑ-ΔΙΟΝΥΣΙΑ
  5. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  6. ΖΑΓΟΥΡΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
  7. ΖΑΜΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΆΓΓΕΛΟΣ
  8. ΖΑΡΡΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  9. ΚΑΡΕΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  10. ΚΙΣΚΗΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  11. ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  12. ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
  13. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  14. ΜΑΤΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ
  15. ΣΤΑΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ
  16. ΤΣΟΛΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

KET-Α2

  1. ΚΑΡΕΛΙΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ-ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
  2. ΜΗΤΣΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  3. ΜΠΟΥΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
  4. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  5. ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΕΛΕΝΗ
  6. ΤΟΥΛΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ
  7. ΤΣΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Β1 (PRELOWER)

  1. ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΝΕΦΕΛΗ
  2. ΒΟΡΒΙΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
  3. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑ
  4. ΚΑΡΕΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  5. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
  6. ΜΕΛΛΙΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ
  7. ΜΠΑΣΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  8. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
  9. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΤΥΛΑΝ
  10. ΠΟΝΤΙΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  11. ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ
  12. ΤΡΟΧΑΤΟΥ ΜΑΡΙΛΙΑ

Β2 (LOWER)

  1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
  2. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  3. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΙΝΑ
  4. ΓΚΑΡΣΙΑ ΚΕΜΟΥΕΛ
  5. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
  6. ΖΕΡΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  7. ΚΑΠΠΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ
  8. ΚΑΡΑΛΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
  9. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  10. ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
  11. ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  12. ΜΠΟΥΡΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ
  13. ΝΤΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  14. ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  15. ΠΕΡΡΩΤΗ ΜΑΡΙΑ
  16. ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΘΥΜΙΑ
  17. ΦΡΑΓΚΟΥ ΕΥΓΕΝΙA

C1 (ADVANCED)

ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

C2 (PROFICIENCY)

  1. ΑΓΓΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  2. ΒΟΡΒΙΛΑ ΜΑΡΙΑ
  3. ΔΗΜΗΤΡΕΑ ΔΑΝΑΗ
  4. ΚΑΚΑΛΕΤΡΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
  5. ΚΟΚΚΟΡΟΓΙΑΝΝΗ ΙΩΑΝΝΑ
  6. ΛΕΦΑ ΕΙΡΗΝΗ
  7. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  8. ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  9. ΡΕΚΛΕΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
  10. ΤΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
  11. ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ

IELTS

ΚΟΚΚΟΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ